Skierowanie na leczenie w GCR "Repty"
Dokumenty GCR Repty
Skierowanie na płatne turnusy rehabilitacyjne
Dokumenty GCR Repty
Kodeks Etyki Pracowników GCR "Repty"
Dokumenty GCR Repty
Wskaźnik funkcjonalny GCR "Repty"
Dokumenty GCR Repty
Skala uszkodzeń GCR "Repty"
Dokumenty GCR Repty
Wniosek o udostępnienie informacji publicznej
Dokumenty GCR Repty
Wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej
Gcr ReptyGórnośląskie Centrum Rehabilitacji ReptyBiuletyn Informacji Publicznej
Szkolenie Bobath

Kurs IBITA Bobath dla Dorosłych

Kurs przeznaczony dla fizjoterapeutów i lekarzy pracujących z Pacjentami po uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego (naczyniowych, urazowych) lub z przewlekłymi schorzeniami neurologicznymi m.in. z kręgu chorób demielinizacyjnych (SM), chorób ruchu (ch. Parkinsona). Kurs ma w znacznej mierze charakter praktyczny i kończy się egzaminem uwierzytelnionym międzynarodowym dyplomem terapeuty Bobath. Nabyte umiejętności pozwalają na samodzielne zaplanowanie, przeprowadzenie i skontrolowanie pracy z Pacjentem z zachowaniem tak ważnej w terapii neurologicznej indywidualizacji postępowania.

Kurs kończy się otrzymanie dyplomu certyfikowanego przez IBITA.
Szkolenie zostanie poprowadzone zgodnie z wytycznymi IBITA w języku angielskim przez certyfikowanych instruktorów metody Bobath z tłumaczeniem na język polski.

Instruktor:
Peter Popelier - fizjoterapeuta w Pellenberg Hospital, University Hospitals of the Catholic University Of Louvain, Belgium; IBITA instruktor na poziomie Basic Course, specjalizuje się w terapii z pacjentami z ciężkimi zaburzeniami neurologicznymi. Prowadzi szkolenia na terenie Belgii, Polski, Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

Marc Michielsen - fizjoterapeuta i kierownik służb ratowniczych w Paramedics at Rehabilitationcampus Sint-Ursula, Jessa Hospitals, Hasselt/Herk-de-Stad, Belgium; IBITA instruktor na poziomie Advanced Course Instructor ze szczególnym zainteresowaniem w rehabilitacji kończyny górnej u pacjentów z zaburzeniami mózgu. Prowadzi szkolenia na terenie Belgii, Polski, Francji i Szwajcarii.

Ilość uczestników: 24

Ramowy Program szkolenia (Program szkolenia IBITA 110 godzin zegarowych):
1. Historia i rozwój koncepcji Bobath.
2. Diagnostyka i terapia wg Bobath z zastosowaniem kryteriów ICF.
3. Analizowanie i torowanie kontroli posturalnej i motorycznej przed i w trakcie pracy nad funkcją.
4. Uszkodzenia centralnego układu nerwowego - funkcjonalne konsekwencje.
5. Analiza zaburzenia motorycznych i funkcjonalnych u pacjentów.
6. Terapia wg Bobath z uwzględnieniem zasad kontroli motorycznej, nauczania motorycznego, plastyczności neuronalnej i mięśniowej.
7. Zależność pomiędzy oceną a terapią.
8. Analiza chodu.

Koszt:
6900 zł brutto (promocja przy zapisie do 30.06.2018 cena 6500 zł brutto)

Miejsce szkolenia:
SP ZOZ "Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji
im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach
ul. Śniadeckiego 1; 42-604 Tarnowskie Góry


Dojazd:
Obwodnicą na Stare Tarnowice a następnie drogą w kierunku Zbrosławic. Przy drodze znajdują się drogowskazy ułatwiające dojazd. Wjazd na teren GCR płatny - koszt do ewentualnego ustalenia (GCR znajduje się na terenie parku krajobrazowego do którego wjazd obsługiwany jest przez firmę zewnętrzną). Z uwagi na niewielką ilość miejsc parkingowych przy GCR do dyspozycji pozostaje parking przy bramie wjazdowej.

Termin szkolenia:
Kurs podstawowy: 5-16.11.2018 i 14-18.01.2019

Możliwe zakwaterowanie:
  • Hotel Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji - na terenie GCR (nie wychodzi się z budynku). Należy dużo wcześniej rezerwować miejsca - tel. 32 390 14 10
  • Ośrodek Salezjański - ok 100 -200 metrów od GCR - zobacz stronę WWW.
  • Hotel U Wrochema - ok 1 km od GCR - zobacz stronę WWW.
Rejestracja - zgłoszenie karta

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję