Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekst
Logo GCR "Repty"

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Ogłoszenia

EKO PARK - ekologiczny rodzinny plac zabaw i ogrody deszczowe w Parku Repeckim w Tarnowskich Górach

Budżet obywatelski

GCR "Repty" walczą o ekologiczny plac zabaw w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim!

Budowa ekologicznego placu zabaw i stworzenie deszczowych ogrodów - o taką stawkę grają "Repty" w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tarnogórzanie oraz wszyscy odwiedzających GCR "Repty" udowodnili, że warto inwestować na terenie Parku Repeckiego. Korzystają na tym rekonwalescenci oraz wszyscy korzystający z walorów zieleni w Parku Repeckim. W poprzedniej edycji MBO wywalczyli nowy parking i zieleń w alejkach.

Tym razem chcielibyśmy zbudować rodzinny plac zabaw. To ukłon w stronę rodzin odwiedzających pacjentów, ale nie tylko. Nasz park otwarty jest dla wszystkich. Spotykamy tu spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów. Odpoczywają tu całe rodziny. Plac zabaw będzie dopełnieniem naszej wypoczynkowej oferty.

Inwestycja w założeniu ma być ekologiczna - z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, materiałów pochodzących z recyklingu oraz naturalnych materiałów. Jednocześnie ma nawiązywać do historycznego charakteru parku. Chcielibyśmy odtworzyć, w formie zielonego labiryntu, zarys znajdującego się na terenie parku pałacu Donnersmarcków.

Jeśli projekt zdobędzie odpowiednią liczbę głosów, utworzone zostaną też ogrody deszczowe, kurtyny wodne, fontanny oraz oświetlenie wykorzystujące energię słoneczną. Nowe rośliny mają pojawić się też na zielonych przestrzeniach "Rept", chętnie odwiedzanych przez pacjentów patiach.

Szacunkowy koszt inwestycji to 1 250 000 zł. Głosowanie potrwa od 1 do 19 września.

Jak głosować?

  • Wybierz opcję "Zadania z puli EKO" na zielonym tle.
  • Wyszukaj: "EKO PARK - ekologiczny rodzinny plac zabaw i ogrody deszczowe w Parku Repeckim w Tarnowskich Górach" - z kodem projektu MBO-0108/W/21 i przydziel nam punkty.
  • Dodatkwo możesz zagłosować również na "Zadania z puli REGIO" na niebieskim tle na inne cele.

Zagłosuj na nasz projekt. Dziękujemy.

Śląskie
GCR "Repty" jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję