Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Aktualności

Zmieniono : 18.08.2023

Dodano: 17.08.2023

ERGONOMIA W PRACY ŹRÓDŁEM ZDROWIA PRACOWNIKÓW

Ergonomia w pracy źródłem zdrowia pracowników
Pod takim tytułem w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" realizowany był projekt w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020.
- Celem wspomnianego wyżej projektu było opracowanie takich rozwiązań organizacyjnych, które mają poprawić warunki pracy naszych pracowników, a zarazem wyeliminować czynniki ryzyka w miejscu pracy - mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "REPTY".
W ramach projektu 80 pracowników centrum rehabilitacji wzięło udział w szkoleniu dotyczącym radzenia sobie z pacjentem agresywnym.
Zakupiono także ergonomiczny sprzęt, który doposaży personel szpitala. Tu należy wymienić choćby: łóżka szpitalne o charakterze intensywnej opieki medycznej, materace przeciwodleżynowe, a także poduszki pneumatyczne, pionizatory, iluminatory żył na statywie, ultradźwięki z samojezdną głowicą, a także stoliki przyłóżkowe oraz wózek paletowy - akumulatorowy i wózki do przewozu odpadów.
Projekt pn. "Ergonomia w pracy źródłem zdrowia pracowników" realizowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego dla osi priorytetowej: VIII. Regionalne kadry gospodarki opartej na wiedzy dla działania: 8.3. Poprawa dostępu do profilaktyki, diagnostyki
i rehabilitacji leczniczej ułatwiającej pozostanie w zatrudnieniu i powrót do pracy dla poddziałania: 8.3.2. Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej. Wartość projektu: 479 375,00 zł, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej: 407 468,75 zł.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję