Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Dodano: 14.02.2024

FIZJOTERAPEUTKA Z "REPT" NA ŚWIATOWYCH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY GŁUCHYCH W BRAZYLII

Patrycja Adamczyk to utalentowana fizjoterapeutka pracująca w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty". Wśród jej kolegów z pracy krąży przydomek "dobro narodowe", co nie dziwi, biorąc pod uwagę jej niezwykłe umiejętności i doskonałe relacje z pacjentami. Ostatnio wróciła z Sao Paulo ????????, gdzie pełniła funkcję fizjoterapeutki w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski na pierwszych Światowych Igrzyskach Młodzieży Głuchych, zorganizowanych przez Międzynarodowy Komitet Sportów Głuchych (ICSD).
W trakcie tych niezwykłych zawodów nie tylko udzielała wsparcia fizjoterapeutycznego, ale również spełniała rolę tłumaczki języka migowego, skutecznie pośrednicząc między trenerami a zawodnikami. Światowe Igrzyska Młodzieży Głuchych odbywają się co 4 lata, a udział w nich mogą wziąć jedynie osoby z utratą słuchu przekraczającą 55 dB. Samą Patrycję dotyczy to osobiście, gdyż od urodzenia jest niesłysząca. Niemniej jednak, jej utrata słuchu w żaden sposób nie stanowi przeszkody w osiąganiu sukcesów zawodowych oraz realizowaniu pasji. Przed dekadą dołączyła do klubu stowarzyszenia sportowego niesłyszących w Gliwicach, gdzie zdobyła wiele znakomitych osiągnięć. Wybór kariery fizjoterapeutki wynika z połączenia zamiłowania do aktywności sportowej z zainteresowaniem medycyną.
Patrycja doskonale rozumie, że praca w dziedzinie medycyny wymaga pełnego poświęcenia, gdyż sprawuje się w niej opiekę nad zdrowiem ludzi. Jej świetny kontakt z pacjentami sprawia, że chętnie z nią współpracują, spędzając czas na rozmowach, ćwiczeniach i rehabilitacji. Poza pracą zawodową, Patrycja angażuje się także w różnorodne pasje. Prywatnie jest pasjonatką siatkówki, tworzy artystyczne torty oraz maluje krajobrazy i postacie z bajek. W nadchodzącym letnim okresie zamierza stawić czoła wyzwaniu i ubiegać się o powołanie do reprezentacji Polski jako fizjoterapeutka na Mistrzostwa Świata Osób Niesłyszących, które odbędą się w Argentynie. Jej determinacja i zaangażowanie są inspirujące zarówno dla pacjentów, jak i dla otoczenia zawodowego.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję