Aktualności

Dodano: 28.06.2023

FUNDACJA STALPROFIL PRZEKAZAŁA NASZEMU SZPITALOWI CZEK W WYSOKOŚCI 10.000 ZŁ

Fundacja STALPROFIL im. Jerzego Bernharda z Dąbrowy Górniczej przekazała naszemu szpitalowi czek w wysokości 10.000 zł i tym samym dołączyła do grona realizatorów przedsięwzięcia pn. "Tężnia Gwarków w Reptach".
Projekt pn. "Tężnia Gwarków w Reptach" został zgłoszony w ubiegłym roku do zrealizowania w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego (Edycja IV). W wyniku głosowania przez mieszkańców województwa powyższe zadanie uzyskało 9.136 punktów.
Przedmiotem jest zaprojektowanie i wykonanie tężni solankowej, która usytuowana będzie na terenie kompleksu parkowego położonego wokół Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".
Zadanie ma charakter ekologiczny, promujący naturalne metody lecznicze i rehabilitacyjne. Inhalacje solankowe wspomagają bowiem leczenie i działają profilaktycznie przy schorzeniach gardła, krtani i oskrzeli, co jest bardzo istotne z punktu widzenia specjalistycznej profilaktyki zdrowotnej, związanej z chorobami układu oddechowego nie tylko mieszkańców miasta, ale i całego województwa śląskiego.
Na zdjęciu p. Ewa Szymura, Prezes Zarządu Fundacji oraz Norbert Komar, dyrektor Górnoślaśkiego Centrum Rehabilitacji "Repty".

Galeria