Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekst
Logo GCR "Repty"

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Aktualności

GCR REPTY UŻYCZYŁO RESPIRATORY SZPITALOWI W TYCHACH

GCR "Repty" użyczyło respiratory Szpitalowi w Tychach
Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" z Tarnowskich Gór wypożyczyło respiratory na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megres w Tychach, który został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym. Sprzęt zostanie wykorzystany do ratowania zdrowia i życia pacjentów z koronawirusem.
GCR "Repty" użyczyło osiem respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem. Będą one wykorzystywane w walce z koronawirusem przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach, a więc jeden ze śląskich jednoimiennych szpitali zakaźnych.
- W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów przy pełnym wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym - mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach. - Jestem przekonany, że przekazane przez nasz Szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że GCR "Repty" ma zabezpieczone respiratory , które zapewniają bezpieczne funkcjonowanie Centrum.
Respiratory FLIGHT 60 umożliwiają zapewnienie przerywanego lub ciągłego mechanicznego wspomagania wentylacji. Są one stosowane u pacjentów, którzy wymagają wentylacji mechanicznej. Mogą być wykorzystywane do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.

Dokumenty do pobrania

UżyczenieUżyczenie

Śląskie
GCR "Repty" jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję