Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiej
Logo GCR "Repty"

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Informacje dla mediów

GCR REPTY UŻYCZYŁO RESPIRATORY SZPITALOWI W TYCHACH

GCR "Repty" użyczyło respiratory Szpitalowi w Tychach
Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" z Tarnowskich Gór wypożyczyło respiratory na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megres w Tychach, który został przekształcony w placówkę o profilu zakaźnym. Sprzęt zostanie wykorzystany do ratowania zdrowia i życia pacjentów z koronawirusem.
GCR "Repty" użyczyło osiem respiratorów FLIGHT 60 z pełnym oprzyrządowaniem. Będą one wykorzystywane w walce z koronawirusem przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach, a więc jeden ze śląskich jednoimiennych szpitali zakaźnych.
- W obecnej sytuacji solidarność między placówkami służby zdrowia jest szczególnie potrzebna, dlatego podjęcie decyzji o użyczeniu respiratorów przy pełnym wsparciu Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego było dla nas działaniem naturalnym i niezbędnym - mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" w Tarnowskich Górach. - Jestem przekonany, że przekazane przez nasz Szpital respiratory będą stanowić istotne wsparcie dla placówki w Tychach. Jednocześnie pragnę zapewnić, że GCR "Repty" ma zabezpieczone respiratory , które zapewniają bezpieczne funkcjonowanie Centrum.
Respiratory FLIGHT 60 umożliwiają zapewnienie przerywanego lub ciągłego mechanicznego wspomagania wentylacji. Są one stosowane u pacjentów, którzy wymagają wentylacji mechanicznej. Mogą być wykorzystywane do pomocy osobom zarówno dorosłym, jak i dzieciom o masie ciała wynoszącej minimum 5 kg.

Dokumenty do pobrania

UżyczenieUżyczenie

Śląskie
GCR "Repty" jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję