Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Zmieniono : 25.07.2023

Dodano: 25.07.2023

HYDROTERAPIA. LECZYMY WODĄ Z WŁASNEGO UJĘCIA

Przeszło 300 procedur, tylko w ciągu jednego dnia wykonuje się w naszym gabinecie hydroterapii. Warto podkreślić,
że Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" jest jednym z nielicznych ośrodków rehabilitacyjnych w kraju, który oferuje kompleksową hydroterapię. Istotnym jest także fakt, że szpital dysponuje własnym ujęciem wody.
- Terapia wodą przynosi wymierne efekty przy zaburzeniach czucia czy chorobach neurologicznych, gdy nie możemy zastosować innych form rehabilitacji. Poprawia też ogólny stan zdrowia i zapewnia dobre samopoczucie - mówi Gabriela Szeja, fizjoterapeuta z GCR "Repty".
Warto zaznaczyć, że hydroterapia ma wiele zalet - choćby zwiększa odporność, poprawia przemianę materii, polepsza funkcjonowanie serca, a nawet redukuje stres. To jednak nie wszystko. Likwiduje napięcie mięśni i wszelkie dolegliwości bólowe,
no i….ujędrnia skórę.
- Wodoterapia, to jedna z najstarszych i najbardziej rozbudowanych metod fizykoterapii. Polega na terapeutycznym zastosowaniu wody m.in.: w postaci kąpieli, natrysków, polewań, zmywań, płukań czy też innych zabiegów - dodaje G. Szeja.
Tu w "Reptach" stosuje się, w zależności od schorzenia kąpiele elektryczno - wodne, kąpiele wirowe częściowe, jak i całkowite oraz masaże podwodne. Są bicze szkockie i hydromasaże. Pacjenci korzystają również z kąpieli perełkowych.
Warto także podkreślić, że GCR "Repty", to także jeden z nielicznych szpitali rehabilitacyjnych w kraju, który posiada tor wodny. Przeznaczony jest on do pracy z osobami z zaburzeniami chodu.
W szpitalu prowadzone są również zajęcia ogólnokondycyjne na krytym basenie, o wymiarach 20 x 10 metrów. / Zajęcia na basenie, to nie hydroterapia/.
- A co najważniejsze. GCR "Repty" posiada własne ujęcie wody, czyli sami wodę wydobywamy. Nie musimy jej kupować z sieci miejskiej, co zdecydowanie redukuje nam koszty utrzymania. Mamy dwie studnie głębinowe. No i oczywiście niezbędne pozwolenie wodnoprawne / pozwala na wydobycie wody ze studni/. Chciałbym także podkreślić, że prawie dwa lata temu zmodernizowaliśmy stację ujęcia wody. Wymieniliśmy wszystkie urządzenia służące uzdatnianiu wody celem zachowania właściwych parametrów fizyko - chemicznych - mówi Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję