Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Zmieniono : 11.03.2024

Dodano: 11.03.2024

NOWY SPRZĘT Z DAROWIZNY FUNDACJI JSW

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" wzbogaciło się o dwa nowoczesne aparaty do drenażu limfatycznego sekwencyjnego oraz i lampę do naświetlenia promieniowaniem podczerwonym. Zakup był możliwy dzięki darowiźnie pieniężnej pozyskanej od Fundacji JSW.
Fundacja JSW działa od 2019 r. Podstawowym celem działalności organizacji jest wspieranie lokalnych społeczności. Nasz szpital z przekazanych środków zakupił dwa aparaty do drenażu limfatycznego sekwencyjnego. Skorzystają z nich pacjentki po przebytej mastektomii (amazonki) oraz pacjenci pourazowi, u których występuję wysięk. Urządzenia działają poprzez stymulowanie masażu pneumatycznego lub mechanicznego, który pomaga usunąć z organizmu nagromadzone płyny limfatyczne. Urządzenie wykorzystuje specjalne mankiety, które napełniają się powietrzem, wywierając w ten sposób nacisk na tkanki w okolicy, która poddawana jest masażowi. Z kolei z zakupionej lampy do naświetlenia promieniowaniem podczerwonym skorzystają dzieci z wadami podstawy, które rehabilitują się w naszej poradni rehabilitacyjnej. Terapia światłem podczerwonym znacznie zmniejsza dyskomfort płynący z wykonywania procedur fizjoterapeutycznych i w zdecydowany sposób zmniejsza dolegliwości bólowe.
Aparaty do drenażu limfatycznego pozwolą przeprowadzić ok. 900 zabiegów miesięcznie m.in. u pacjentek po mastektomii. Z kolei nowa lampa do naświetlania umożliwi wykonanie ok. 50 procedur miesięcznie u dzieci z wadami postawy.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję