Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekst
Logo GCR "Repty"

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Ogłoszenia

Informacja dla osób ze znaczną niepełnosprawnością

Zasady obowiązujące przy przyjęciu w Poradni Rehabilitacyjnej
  • Obowiązuje skierowanie na dotychczasowych zasadach.
  • Pacjenci przyjmowani są poza kolejnością co nie oznacza że, koniecznie w dniu zgłoszenia. W dniu zgłoszenia wyznaczona jest data przyjęcia (w Poradni Rehabilitacyjnej nie obowiązuje termin 7 dniowy).
  • Przyjęcie do Działu Fizjoterapii realizowane jest na dotychczasowych zasadach - obowiązuje skierowanie. Ze względu na bardzo długie kolejki oczekujących pacjenci będą przyjmowani poza kolejnością. Ponieważ wszystkie miejsca fizjoterapeutyczne są zajęte, a już wyznaczony chory nie może utracić swojej daty zabiegów trwają prace nad zwiększeniem możliwości Działu Fizjoterapii. Daty zabiegów dla Pacjentów ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą ustalane indywidualne w miarę możliwości.
  • Pacjent ze znacznym stopniem niepełnosprawności oczekujący dotychczas w kolejce może z tej kolejki zostać wypisany na własną prośbę i mieć ustalone terminy poza kolejnością. Należy jednak sprawdzić czy nowy termin będzie korzystny względem już posiadanego.
  • Przychodząc do Poradni chory zobowiązany jest posiadać dokument potwierdzający znaczny stopień niepełnosprawności.
  • Wizyty domowe są realizowane po spełnieniu dotychczasowych warunków - do zapoznania się w Recepcji, po przedstawieniu skierowania lekarskiego. Data wizyty zostanie wyznaczona poza kolejnością w miarę posiadanych możliwości. Powyższe dotyczy także fizjoterapii domowej.
  • W Poradni Kardiologicznej nie obowiązuje skierowanie. Pacjenci przyjmowani są poza kolejnością do 7 dni od zgłoszenia i przedstawienia dokumentu poświadczającego znaczny stopień niepełnosprawności.

Zasady obowiązujące przy przyjęciu do Oddziału Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, neurologicznej, kardiologicznej i do Ośrodka Rehabilitacji Dziennej.

W rehabilitacji stacjonarnej (w oddziale) obowiązuje skierowanie i spełnienie wszystkich warunków zawartych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie świadczeń gwarantowanych w rehabilitacji medycznej. Po spełnieniu warunków Pacjent przyjmowany jest poza kolejnością, data jest wyznaczana indywidualnie tak aby zakwalifikowany już chory nie stracił swojego miejsca.

Śląskie
GCR "Repty" jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję