Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Zmieniono : 27.10.2023

Dodano: 27.10.2023

PRZESZŁO 160 OSÓB WZIĘŁO UDZIAŁ W XII OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI LOGOPEDYCZNEJ

Przeszło 160 osób wzięło udział w XII Ogólnopolskiej Konferencji Logopedycznej pt. "Kompleksowa terapia logopedyczna pacjentów z chorobami neurologicznymi - od juniora do seniora".
Uczestnicy wysłuchali, aż 8 wykładów i wzięli udział w 9 warsztatach szkoleniowych, które pogłębiły wiedzę z praktycznego zastosowania terapii u pacjentów.
Dzisiejsza konferencja /27.10.2023 r./ miała szczególne znaczenie dla całego środowiska logopedycznego, gdyż w tym roku przypada rocznica 60-lecia logopedii w Polsce.
Nadrzędnym celem konferencji było propagowanie idei kompleksowości i interdyscyplinarności procesu rehabilitacji logopedycznej osób z różnymi deficytami neurologicznymi.
Kompleksowość terapii przejawia się oddziaływaniem wielospecjalistycznego zespołu terapeutycznego na zróżnicowaną wiekowo populację pacjentów - począwszy od pierwszych dni, aż do późnej jesieni życia... czyli - od juniora do seniora.
Podczas konferencji - Bożena Duda, neurologopeda i koordynator logopedów w GCR "Repty" otrzymała od Ministra Zdrowia medal " za wybitne zasługi dla ochrony zdrowia".
Przyznano także nagrodę Śląskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego - Logopedia Silesiaca 2023 - Karolowi Pawlosowi, za wybitną działalność na rzecz środowiska logopedycznego.
Konferencja zorganizowana została przez Śląski Oddział Polskiego Towarzystwa Logopedyczne PTL i nasz szpital.
Objęta została Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Starosty Powiatu Tarnogórskiego Krystyny Kosmali, Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha oraz Jego Magnificencji Rektora Akademii Humanitas.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję