Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Dodano: 24.01.2024

REEDUKACJA CHODU Z WYKORZYSTANIEM ROBOTA LUNA

Dziś prezentujemy kolejne roboty zakupione w projekcie "Reedukacja chodu z wykorzystaniem urządzeń robotycznych w "Repty" Górnośląskim Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach" za kwotę 366 120 zł.
Kolejnym z prezentowanych urządzeń jest Luna, czyli sterowany elektrycznie robot-podnośnik sufitowy. Urządzenie zapewnia komfort i bezpieczeństwo pacjenta, jak również odciążenie w pracy fizjoterapeuty. Ma szerokie zastosowanie, służy zarówno do pionizacji, transferu pacjenta, podnoszenia jak również do rehabilitacji i nauki chodu. W Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" Luna zdała egzamin w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej dla osób dorosłych w stanie śpiączki, gdzie służy do celów rehabilitacyjnych. Dzięki niej pacjenci byli bezpiecznie przenoszeni w obrębie sali gimnastycznej, co umożliwiało prowadzenie programu rehabilitacyjnego w sposób komfortowy zarówno dla pacjenta jak i fizjoterapeuty.
Dzięki udziałowi w projekcie zakupiono 4 podnośniki, które zamontowano na korytarzach szpitala oraz schodach, co umożliwi większy dostęp do urządzeń pacjentom z oddziałów neurologicznych oraz oddziału rehabilitacji narządu ruchu. Luna da szansę pacjentom ze schorzeniami neurologicznymi i ortopedycznymi ealizować naukę chodu w tym poruszania się po schodach, będą w sposób komfortowy pokonywali swoje bariery i lęki, by osiągnąć prawidłowy wzorzec chodu. Podnośnik ten jest dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta, w tym osób z nadwagą czy otyłością. Likwidacja barier technicznych oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań umożliwiają sprawniejsze realizowanie procesu rehabilitacyjnego oraz funkcjonowanie w życiu codziennym.
Aktualnie nasi fizjoterapeuci zakończyli proces szkolenia w zakresie stosowania urządzenia i jesteśmy gotowi do pracy z pacjentami. Szkolenie miało charakter praktyczny, każda osoba miała możliwość przygotowania podopiecznego do ćwiczeń, jak również pokonania wyznaczonej trasy po płaskiej powierzchni jak również zejść po schodach. Z doświadczenia wiemy, że szkolenie przez doświadczenie daje bardzo dobre rezultaty i oprócz umiejętności technicznych uwrażliwia na potrzeby pacjenta.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję