Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Dodano: 14.02.2024

REPTY STAJĄ SIĘ CORAZ BARDZIEJ "CYFROWE"

"Repty" stają się coraz bardziej cyfrowe! W ostatnich tygodniach nasz szpital wzbogacił się o nowoczesny sprzęt komputerowy, który znacząco ułatwi pracę personelowi oraz poprawi jakość obsługi pacjentów. Zakup nowego sprzętu to rezultat konsekwentnej cyfryzacji szpitala, dostosowywania placówki do aktualnych wymogów prawnych oraz zgodności z standardami instytucji zajmujących się dokumentacją medyczną i rozliczeniowo-statystyczną, współpracujących z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Personel korzysta już z zaawansowanych myszek i klawiatur pozwalających na ich dezynfekcję, dedykowanych oddziałom zajmującym się izolacją pacjentów z infekcjami bakteryjnymi o wysokiej oporności na antybiotyki. Sytuacje wymagające izolacji kontaktowej są coraz częstsze, zwłaszcza po pandemii SARS-CoV-2. Aby zagwarantować najwyższą jakość opieki medycznej, personel potrzebuje błyskawicznego dostępu do informacji medycznych pacjentów. Bezpieczny sprzęt, który można efektywnie zdezynfekować, jest kluczowy dla zabezpieczenia zarówno personelu, jak i pacjentów.
Dodatkowo, szpital zakupił 40 czytników kodów kreskowych. Każdy pacjent przy przyjęciu otrzymuje unikalny kod kreskowy na opasce, a system komputerowy generuje również kody paskowe lub QR na dokumentach medycznych. Dzięki czytnikom kodów i odpowiednim systemom, personel może łatwo uzyskać informacje o stanie zdrowia pacjenta oraz bezbłędnie zidentyfikować wykonane procedury lub podane leki.
Wśród nowego sprzętu znalazły się również komputery typu All In One (AIO), charakteryzujące się kompaktową budową. Cały komputer jest umieszczony w monitorze, co pozwala zaoszczędzić miejsce, które wcześniej zajmowała jednostka centralna podłączona do monitora. Klawiaturę, myszkę i inne urządzenia można teraz bezpośrednio podłączyć do monitora.
Nowy sprzęt zakupiony został w ramach projektu Wdrożenie nowych e-usług w obszarze zdrowia w Górnośląskie Centrum Rehabilitacji "Repty" realizowanego w ramach Działania 2.1. Wsparcie rozwoju cyfrowych usług publicznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję