Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Aktualności

Zmieniono : 19.10.2023

Dodano: 19.10.2023

STARTUJEMY Z PLATFORMĄ CYFROWĄ KSZTAŁCĄCĄ FIZJOTERAPEUTÓW

GCR "Repty" startuje z platformą cyfrową kształcenia specjalizacyjnego oraz pospecjalizycyjnego w dziedzinie fizjoterapii.
- Dzięki platformie fizjoterapeuci będą mieli dostęp do wiedzy oraz wszelkich niezbędnych informacji zarówno o specjalizacji, jak i kształceniu pospecjalizacyjnym w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej. Jako szpital poszerzamy także ofertę o kursy, szkolenia i staże kliniczne dla fizjoterapeutów - wyjaśnia Norbert Komar, dyrektor Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty".
Obecnie oferta szkoleniowa na platformie skierowana jest do fizjoterapeutów, którzy chcą zdobyć specjalizację w GCR "Repty". Docelowo będzie łączyć wszystkie ośrodki akredytowane w zakresie fizjoterapii w Polsce.
Jednym słowem platforma cyfrowa została utworzona do nowoczesnego zarządzania oraz usprawnienia realizacji kształcenia podyplomowego, w tym programu specjalizacji z fizjoterapii i kształcenia pospecjalizacyjnego w Polsce zarówno w konkretnym ośrodku specjalizacyjnym, a także jako platforma łącząca funkcje kilku ośrodków w regionie np. w danym województwie, a docelowo w całej Polsce.
- Platforma to również doskonałe miejsce, gdzie będzie można wymienić myśli i informacje dotyczące fizjoterapii. Zawsze istniał problem z komunikacją i informacją w zakresie specjalizacji. Osoby, które chciały podjąć ogromy wysiłek dotyczący specjalizacji szukały w wielu miejscach odpowiedzi m.in.: czy warto, jak specjalizacja przebiega, gdzie załatwić formalności, w jakich ośrodkach można ją zrealizować. Teraz jest jedno miejsce z odpowiedziami na wszystkie pytania - mówi prof. Jan Szczegielniak, Krajowy Konsultant w dziedzinie fizjoterapii i merytoryczny partner GCR "Repty" przy projekcie tworzenia platformy cyfrowej.
Platforma umożliwi także kontakt uczestników specjalizacji ze swoimi kierownikami specjalizacji, kierownikami szkoleń czy też bezpośrednio z Konsultantem Krajowym Fizjoterapii. W poszczególnych panelach będzie można uzyskać także szczegółowe informacje m.in. nt. akredytowanych szkoleń specjalizacyjnych, o dostępnych kursach, stażach dla osób specjalizujących się, a także dla fizjoterapeutów dopiero planujących specjalizację, jak również wykaz ośrodków akredytowanych i oczywiście bazę dostępnych szkoleń specjalizacyjnych i pospecjalizacyjnych oraz staży klinicznych.
Korzystanie z platformy będzie nieodpłatne i z otwartym dostępem w części ogólnej i szczegółowej dla osób realizujących specjalizację w danym ośrodku.
Warto przypomnieć, że GCR "Repty", to unikalny w skali kraju specjalistyczny szpital rehabilitacyjny, realizujący poszpitalną rehabilitację leczniczą w schorzeniach kardiologicznych, neurologicznych i urazowo - ortopedycznych. W przeciągu doby nasi fizjoterapeuci wykonują przeszło 4500 zabiegów. Tylko w ubiegłym roku leczonych /rehabilitowanych/ stacjonarnie było 4770 osób, a ambulatoryjnie przeszło 10 tysięcy. W pierwszym półroczu tego roku leczonych /rehabilitowanych/ stacjonarnie było 2850 osób, a ambulatoryjnie prawie 5500.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję