Informacje
Aktualności
Dodano: 30.05.2026
STUDENCI UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO Z WIZYTĄ W GCR "REPTY"
W piątek, 29 maja w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty" gościliśmy studentów logopedii z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pod okiem naszych specjalistek - mgr Bożeny Dudy oraz mgr Eweliny Abramowicz-Pakuły - przyszli logopedzi poznali specyfikę funkcjonowania szpitala oraz rolę, jaką pełni logopeda w procesie terapeutycznym naszej placówki. Studenci odwiedzili również I Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, gdzie spotkali się z Kierującym Oddziałem, dr. n. med. Wiesławem Burym. Z kolei dzięki mgr. Tomaszowi Ickowiczowi dowiedzieli się, jak w praktyce wygląda kluczowa współpraca logopedy z fizjoterapeutami. Ważnym punktem wizyty było zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w GCR "Repty". Studenci zobaczyli m.in. system C-Eye (wspomagający komunikację, diagnozę i rehabilitację osób z ciężkimi zaburzeniami neurologicznymi) oraz vocaStim (urządzenie do terapii zaburzeń głosu, mowy i połykania). Przyszli adepci logopedii mieli także okazję przyjrzeć się terapii grupowej oraz zwiedzić gabinety zabiegowe. Cieszymy się, że mogliśmy Was gościć! Mamy nadzieję, że wizyta w GCR "Repty" była inspirująca i dostarczyła Wam cennej wiedzy praktycznej, którą wykorzystacie w przyszłej pracy zawodowej.Galeria











