Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Zmieniono : 08.05.2024

Dodano: 08.05.2024

SZKOLENIE Z OBSŁUGI BIEŻNI PERTURBACYJNEJ

Fizjoterapeuci z Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji "Repty" poszerzyli swoje umiejętności, uczestnicząc w szkoleniu z obsługi bieżni perturbacyjnej. Ta zaawansowana bieżnia jest niezwykle użyteczna w terapii chodu, stanowiąc cenny element rehabilitacji zarówno dzieci, jak i dorosłych cierpiących na schorzenia układu nerwowego, takie jak stwardnienie rozsiane czy po udarach mózgu, oraz problemy ortopedyczne.
Bieżnia perturbacyjna pełni także funkcję diagnostyczną, umożliwiającą ocenę stanu funkcjonalnego pacjenta pod względem statyki i lokomocji. Pacjent pracuje na niej w systemie odciążenia, co umożliwia mu pionowe przemieszczanie się oraz rotację miednicy, zapewniając stabilizację podczas treningu. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest wykorzystanie właściwej biomechaniki oraz trening funkcjonalnych wzorców chodu, co sprzyja wczesnej rehabilitacji.
Dodatkowo, monitorowanie postępów terapeutycznych na monitorze wbudowanym w bieżnię pozwala zarówno pacjentowi, jak i fizjoterapeucie na śledzenie efektów terapii. Zaawansowana technologia zapewnia bezpieczeństwo podczas treningu, co jest kluczowe dla skuteczności rehabilitacji.
Szkolenie, które przeszli fizjoterapeuci, miało charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, oparty na wiedzy i doświadczeniu renomowanych mentorów, takich jak dr n. med. Beata Depczyńska, specjalizująca się głównie w rehabilitacji dzieci, oraz dr Bjorn Zimmermann, ekspert w analizie chodu, ruchu i rehabilitacji. Dzięki zdobytej wiedzy, nasza szpital może teraz wykorzystać bieżnię perturbacyjną na rzecz swoich pacjentów, oferując im jeszcze skuteczniejsze i nowocześniejsze metody rehabilitacji.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. Gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-600 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję