Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach


Aktualności

Zmieniono : 19.12.2023

Dodano: 19.12.2023

TWOJE ZDROWIE, W TWOICH RĘKACH - WYKŁADY DLA PACJENTÓW

"Twoje zdrowie w Twoich rękach" - pod takim tytułem w naszym szpitalu prowadzone są liczne wykłady dla pacjentów. W ciągu ostatnich dni oferta prelekcji została poszerzona o kolejne tematy, tym razem o zdrowym odżywianiu.
Podczas pierwszego spotkania pacjenci zapoznali się z dietą przeciwmiażdżycową. Dzisiaj /19 grudnia br./ Kamila Przybylska, dietetyk z GCR "Repty" przybliżyła dietę w reumatoidalnym zapaleniu stawów.
Program Promocji Zdrowia w GCR "Repty" wprowadzony został w 1993 roku. W jego ramach prowadzone są zajęcia edukacyjne dla pacjentów, które mają na celu podniesienie świadomości jednostki, aby mogła podejmować skuteczne i prozdrowotne wybory.
Tylko w ubiegłym roku /2022 / w prelekcjach o różnorodnej tematyce uczestniczyło prawie 3500 pacjentów.
W trakcie zajęć szeroko poruszane są zagadnienia związane ze stylem życia, czynnikami wpływającymi na nasze samopoczucie czy zagrożeniami środowiska zewnętrznego. Działania te są wzmacniane poprzez indywidualne spotkania pacjentów z personelem, który pomaga w rozwiązywaniu bezpośrednich problemów wpływających na poziom samoopieki i samopielęgnacji.
Wykłady prowadzi wielu specjalistów z różnych dziedzin m.in. lekarze, pielęgniarki, psycholodzy, dietetycy oraz wielu gości zaproszonych do programu.
Warto też wspomnieć, że prowadzone są tu liczne akcje profilaktyczne, jak i spotkania w ramach Muzycznej Akademii Zdrowia, podczas których pacjenci mają możliwość odprężenia się obcując z muzyką realizowaną przez wielu artystów różnych nurtów muzycznych. Te ostatnie, aż 49 razy odbyły się w ubiegłym roku i obejmowały m.in. występy artystów czy też wykłady muzyczne.
W ramach projektu organizowane są również akcje ekologiczne pn. "My nie śmiecimy".
GCR "Repty" współpracuje także z Fundacją "Razem Damy Radę", która prowadzi szkolenia dla personelu medycznego i wyposaża szpital w materiały edukacyjne przeznaczone dla pacjentów obłożnie chorych.
Realizujemy również projekt Marszałka Województwa Śląskiego pn "Koperta życia" / m.in. przyspiesza ratownikom medycznym dostęp do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie, ułatwia pracę innym służbom oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych /.
GCR "Repty" nawiązało współpracę z Fundacją Propter Cordis, której pracownicy realizują cyklicznie wykłady dotyczące profilaktyki i leczenia zaburzeń rytmu serca.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka w Tarnowskich Górach, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję