Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekstfacebook
Logo "Repty" GCR

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Aktualności

Zmieniono : 08.09.2023

Dodano: 08.09.2023

8 WRZEŚNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ FIZJOTERAPII

W GCR "Repty" w przeciągu doby fizjoterapeuci wykonują przeszło 4500 zabiegów.
115 pracowników rehabilituje pacjentów z 6 oddziałów szpitala, a także z Poradni Rehabilitacyjnej - Kardiologicznej, z Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej dla Osób Dorosłych w Stanie Śpiączki, a także z Ośrodka Rehabilitacji Dziennej.
Tylko w ubiegłym roku leczonych /rehabilitowanych/ stacjonarnie było 4770 osób, a ambulatoryjnie przeszło 10 tysięcy. W pierwszym półroczu tego roku leczonych /rehabilitowanych/ stacjonarnie było 2850 osób, a ambulatoryjnie prawie 5500.
Wśród personelu pionu szpitala są zarówno magistrowie fizjoterapii, technicy medyczni fizjoterapii oraz masażyści.
Bazę w GCR "Repty" stanowi 18 sal gimnastycznych oraz 29 specjalistycznych gabinetów zabiegowych z zakresu kinezyterapii i fizykoterapii i terapii manualnej.
- Zaplecze techniczne pionu podlega ciągłej modernizacji i jest uzupełniane aparaturą, która spełnia wysokie wymagania Unii Europejskiej. Ciągle też doskonalimy umiejętności zawodowe choćby poprzez zdobywanie specjalizacji i stosowanie metod m.in. Bobath, McKenzie oraz terapii manualnej - mówi Maria Biedal, kierownik Działu Rehabilitacji w GCR "Repty".
Warto także wspomnieć, że pion fizjoterapii stanowi bazę praktyczną i szkoleniową dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Od 2022 roku na terenie szpitala odbywają się także zajęcia z Medycyny Fizykalnej, Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyszli fizjoterapeuci bardzo cenią sobie te zajęcia, czego dowodem jest choćby duża ilość praktyk indywidualnych, na które tu się decydują.

Galeria

Śląskie
"Repty" GCR jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję