Akredytacja oznacza przyjmowanie modeli postaw i zachowań oraz schematów działania. Stanowi użyteczne narzędzie w promowaniu kultury zarządzania i przyjmowania odpowiedzialności za jakość i bezpieczeństwo opieki szpitalnej a standardy akredytacyjne stanowią narzędzie do kształtowania środowiska opieki. System akredytacji zawiera kwintesencję zasad etycznej opieki nad pacjentem i jego rodziną, zasad minimalizujących ryzyko zarówno diagnostyki jak i terapii. Akredytacja jest modelem, który zdecydowanie determinuje i ukierunkowuje dążenie szpitala, zmierzające do poprawy jakości opieki w zgodzie z oczekiwaniami społecznymi. Oczekiwania społeczne związane z opieką zdrowotną, kładą nacisk na jakość udzielanych świadczeń.
Podstawową rolę odgrywa zawsze pacjent. To właśnie on najwięcej zyskuje, otrzymując w efekcie lepszą opiekę i świadczenia. Dla procesu akredytacji podstawowe znaczenie mają standardy. Są one ustalane w dziedzinach mających istotny wpływ na jakość opieki udzielanej pacjentom.
Akredytacji udziela oraz przyznaje certyfikat akredytacyjny Minister Zdrowia w oparciu o rekomendacje Rady Akredytacyjnej.
Podczas ostatniej wizyty, która miała miejsce w 2017 roku, doceniono wysiłek całego personelu i oceniono pracę szpitala na wysokim poziomie, co przełożyło się na uzyskanie 90% punktów (spełnienia standardów akredytacyjnych).
Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©