Menu
Biuletyn Informacji PublicznejFundusze Unii EuropejskiejFundusze Unii Europejskiejwysoki kontrasttekst o normlanej wielkościzmniejsz tekstpowiększ tekst
Logo GCR "Repty"

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

"Repty" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji

im. gen. Jerzego Ziętka


Ogłoszenia

Świąteczna atmosfera w GCR "Repty"

W czwartkowe popołudnie 24 grudnia spontaniczna grupa szlachetnych ludzi sprawiła, że pomimo ograniczeń wynikających z trwającej epidemii koronawirusa świąteczna atmosfera pojawiła się w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty".

Szpital rozbrzmiał dźwiękiem granych i śpiewanych kolęd, feerią barw i radości z przekazywanych oraz otrzymywanych upominków. Wszyscy spragnieni byli poczucia bliskości, wspólnoty, ciepła i dobroci drugiego człowieka. Potrzebowaliśmy takiego radosnego spotkania.

W czasie przygotowań do świąt oraz wieczerzy wigilijnej niektórzy znaleźli czas, aby spędzić go z naszymi pacjentami przestrzegając nakazów sanitarnych. To niezwykli ludzie ze Stowarzyszenia "Na Zdrowie" obdarowali nas podarunkami ale przede wszystkim stworzyli niezwykłą oprawę muzyczną wspólnego kolędowania. Każdy, kto znał choć zwrotkę śpiewał razem z nimi pomimo utrudnień jakie sprawiała maseczka. Wychowankowie żłobka i przedszkola Topolino, Tęczowego Ogrodu, Przedszkola nr 20 w Tarnowskich Górach, uczniowie szkół podstawowych nr 15 w Tarnowskich Górach oraz nr 23 w Zabrzu przygotowali piękne karty z życzeniami, które otrzymał każdy pacjent naszego szpitala oraz ozdoby świąteczne, którymi przyozdobiliśmy nasze choinki. Nie zawiedli sponsorzy, dzięki ich gestowi możliwe było przygotowanie upominków dla każdego chorego.

Po tak radosnym rozpoczęciu świętowania wieczorem nadszedł czas na wspólną wieczerzę, łamanie się opłatkiem z personelem i współpacjentami oraz spotkanie na Pasterce, która prowadzona była trzykrotnie przez ks. Tomasza Rak, tak aby każdy kto czuł potrzebę współuczestniczenia w cudzie narodzin Zbawiciela miał taką możliwość.

Galeria

Śląskie
GCR "Repty" jest jednostką ochrony zdrowia Samorządu Województwa Śląskiego

Wszystkie Prawa Zastrzeżone ©

Do góry
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO), informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest firma SP ZOZ "REPTY" Górnośląskie Centrum Rehabilitacji, ul.Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry. Przetwarzanie Państwa danych osobowych będzie się odbywać na podstawie art. 6 RODO w celach statystycznych i analizowaniu ruchu na stronie internetowej. Profilowanie używane jest w Google Analytics, Google AdWords. Dane będą przechowywane przez okres od 30 dni do 5 lat. Mogą Państwo zablokować tę opcję samodzielnie w ustawieniach przeglądarki. Strona wykorzystuje pliki cookies.Akceptuję